80 درصد مددجویان در بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مشکل دارند

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، خبرنگاران: مدیرکل دفتر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: 80 درصد از مددجویان که از تسهیلات ساخت مسکن استفاده نموده اند توانایی بازپرداخت اقساط را ندارند و دچار مشکل شده اند.

80 درصد مددجویان در بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مشکل دارند

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

قادر صمدی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ساعت هیراد در بجنورد اظهار کرد: بعضی از مددجویان در این زمینه با برخورد قضایی بانک ها روبه رو شده اند و البته بانک ها نیز به علت ناتوانی مددجویان در بازپرداخت اقساط، در برابر اعطای تسهیلات مقاومت می نمایند.

وی اضافه نمود: بروز این مسائل باعث شده تا سایر مددجویان نیز رغبتی به دریافت تسهیلات مسکن نداشته باشند و از آن صرف نظر نمایند.

صمدی اضافه نمود: اگر یاری های خیران و مساعدت های مردمی به سمت تامین مسکن و حل مشکل مسکن مددجویان سوق یابد بخشی از احتیاجهای نیامندان مرتفع خواهد شد.

اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای یاری به بازپرداخت اقساط

مدیرکل دفتر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) در باره اقدامات اجرا شده در باره یاری به بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مددجویان گفت: سال جاری 250 میلیارد ریال اعتبار برای یاری به بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مددجویان منظور شده است.

وی ادامه داد: در بعضی از استان ها یاری های نقدی خیران به صورت سپرده، در اختیار بانک قرار گرفته و از محل سود این سپرده بخشی از اقساط تسهیلات مسکن مددجویان پرداخت می گردد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این اقدام ارزنده ای است که احتیاج است به استان های دیگر تعمیم یابد.

مددجویان شهری بیشتر مشکل دارند

صمدی درادامه با اشاره به اینکه تامین مسکن برای مددجویان شهری با مسائل بیشتری همراه است اظهار کرد: در چند سال اخیر که طرح مسکن مهر به صورت گسترده در حال انجام است، این مسائل تا حد زیادی حل شده است و توانسته ایم از ظرفیت مسکن مهر برای تامین مسکن مددجویان استفاده کنیم.

صمدی در بخش دیگر سخنان خود در باره جذب خیران مسکن ساز گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در بعضی استان ها برای راه اندازی مجامع تخصصی خیران مسکن ساز اقدام نموده است که اقدامات خوبی نیز در این مجامع اجرا شده است.

وی توضیح داد: این مجامع تخصصی، به لحاظ برخورداری از شبکه ارتباط قوی با بازار مسکن، بازار مصالح و شرکت های فنی و مهندسی، می توانند در زمینه حل مشکل مسکن مدجویان موثر باشند.

الف

منبع: تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 3244

به "80 درصد مددجویان در بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مشکل دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد مددجویان در بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مشکل دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید