علم و تکنولوژی

این کار را هرگز قبل از خواب انجام ندهید

کیفیت خواب بر تمام جنبه های زندگی ما اثر می گذارد، اگر خواب خوبی نداشته باشیم ممکن است حتی نتوانیم انسان خوبی باشیم؛ زیرا بی خوابی ما را کج خلق می نماید.

4 آبان 1399

بهترین پارک های سمنان : آدرس پارک های سمنان کجاست ؟

در این صفحه پارک های سمنان را همراه با آدرس آن معرفی می کنیم .

29 مهر 1399

خبرنگاران کرونا ناشران کرمان را نقره داغ کرد

کرمان - خبرنگاران - دست اندرکاران حوزه نشر و چاپ در استان کرمان می گویند: گرچه قبل از شیوع ویروس منحوس کرونا، به علت مسائل بازار کاغذ و افزایش هزینه های چاپ حال و روز خوشی نداشتیم ولی با ورود این ویروس کسب و کارمان تخته شده و در واقع نقره داغ شدیم.

27 مهر 1399

همایش ملی سامانه های سطوح آبگیر باران به صورت مجازی در دانشگاه تبریز برگزار می گردد

نهمین همایش ملی سامانه های سطوح آبگیر باران در روز های 15 و 16 شهریورماه به صورت مجازی و ویدیو کنفرانس در دانشگاه تبریز برگزار می گردد.

26 مهر 1399

اپل به زودی از 2 مدل اپل واچ و نسل جدید آیپد ایر رونمایی می نماید

در جدیدترین گزارش خبرگزاری بلومبرگ به جدیدترین محصولات اپل که به زودی معرفی می شوند اشاره شده است. به غیر از خانواده آیفون 12، باید انتظار معرفی 2 مدل اپل واچ و نسل جدید آیپد ایر با نمایشگر کم حاشیه را داشته باشیم.

25 مهر 1399

با تغییر سیاست اقتصادی شرکتها، بیشتر کانادایی های دورکار از این پس حقوق کمتری دریافت می نمایند

وقتی مارک زاکربرگ در اواخر می میزبان یک دیدار با 48 هزار کارمند فیس بوک بود، تعدادی از افراد از شهرهایی آنلاین شده بودند که جدیدا به خاطر پاندمی به آن ها نقل مکان نموده بودند.

18 مهر 1399

فقط 2000 نفر گفته اند بیش از یک خانه دارند!

با وجود آن که تا به امروز 13 میلیون مالک، اطلاعات واحدهای مسکونی خود را در سامانه املاک و اسکان بارگذاری نموده اند فقط 2000 نفر به داشتن بیش از یک خانه اذعان داشته اند.

14 مهر 1399

نگاهی به موانع حضور فعال زنان در ورزش

بر اساس یک پژوهش موانع و راهکارهای توسعه حقوقی، منابع مالی و مدیریتی ورزش بانوان بررسی و مشخص شد.

13 مهر 1399

طراحی دکوراسیون اداری مدرن با چوب

در دنیای امروز که بازسازی و دکوراسیون داخلی فرایند رو به رشد در صنعت ساختمان سازی و بازسازی منزل دارد ما در شرکت بازسازی ساختمان خبرنگاران کوشش میکنیم تا در این مجموعه مقالات برای شما پروژه هایی را معرفی کنیم که از لحاظ معماری و زیبایی شناسی حرفی برای...

10 مهر 1399

شناسایی زباله های فضایی در روز با فناوری لیزری

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، در این روش از ترکیبی از تلسکوپ های خاص، فیلترهای نور خورشید و غیره برای ردگیری زباله های فضایی استفاده می شود. این مجموعه ابزار تشخیص دادن قطعات آلومینیومی زباله های فضایی را تسهیل کرده و در نهایت موجب ردیابی دقیق...

9 مهر 1399

همگام سازی پیغام ها در واتساپ اندروید و iOS به زودی میسر می گردد

اینطور که به نظر می رسد، فیسبوک به دنبال راهی است تا بتواند قابلیت همگام سازی پیغام ها در واتساپ اندروید و iOS را به زودی به این پیغام رسان اضافه کند.

8 مهر 1399

مهمترین نتیجه انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها، تشکیل گروه معارف است

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه ظرفیت گسترده حضور اساتید معارف در دانشگاه ها از برکات جمهوری اسلامی است؛ گفت: مهمترین نتیجه انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها، تشکیل گروه معارف بود.

5 مهر 1399

گزارش، آن سوی تقابل آمریکا با فناوری چین؛ سرانجام قرن آمریکایی، شروع قرن آسیایی

تحریم های دستپاچه آمریکا علیه شرکت های فناوری چین بخشی از نگرانی های گسترده تر واشنگتن از انتها عصر آمریکایی است.

5 مهر 1399

فضانوردان دراگون امشب به زمین می رسند

ساعاتی پیش فضانوردان ناسا با جدایی از ایستگاه فضایی بین المللی، به وسیله کپسول کوشش مأموریت دمو-2 دراگون راهی زمین شدند.

4 مهر 1399

مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا: به خاطر کرونا، خانواده ام مورد تهدید و آزار قرار گرفته اند

در بدترین کابوس هایم نیز تصور نمی کردم که مردمی که به چیزهایی که اصول بهداشت عمومی محض هستند، اعتراض دارند، آنقدر جبهه گرفته اند و آنچه را که من و شما که مسائل علمی در دنیا هستند، می گوییم، دوست ندارند که شما را تهدید می نمایند.

4 مهر 1399

با استرس کنکور چه کنیم؟

خبرنگاران/خوزستان عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه کنکور بخشی از زندگی است که با گذر زمان به انتها می رسد و هر کس فقط با نگرش صحیح خود می تواند نگرانی های مرتبط با آن را کاهش دهد، گفت: یکی از روش های جدید برای کاهش استرس...

4 مهر 1399

همکاری کرمانشاه، کردستان و همدان برای ایجاد راستا گردشگری در غرب

تفاهم نامه همکاری برای ایجاد راستا گردشگری تاریخ و تمدن ایران در غرب کشور بین استان های کرمانشاه، کردستان و همدان در حالی امضا شد که به عنوان اولین اقدام عملیاتی این طرح عظیم، از برنامه کاربردی زاگرس گردش رونمایی شد.

3 مهر 1399

آمارهای جعلی در افغانستان؛ 70 درصد نیروهای پلیسی که وجود خارجی ندارند

یافته های تازه یک نهاد نظارتی آمریکا نشان می دهد که 50 تا 70 درصد از نیروهای پلیس در برخی ولایت های درگیر جنگ با طالبان وجود خارجی ندارند.

3 مهر 1399

کاوش در فضا دوباره به کتابفروشی ها رفت

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، سیارات دور، سیارات نزدیک، ستارگان دنباله دار و سیارک ها، ستارگان و کهکشان ها، خورشید و کره ماه عنوان های این مجموعه به شمار می رود که ترجمه آن را مجید عمیق بر عهده داشته است.

3 مهر 1399

30 مدل چیدمان آشپزخانه ال شکل با طراحی کاربردی و اصولی

یک آَشپزخانه ال فقط بر روی دو دیوار که با یکدیگر زاویه ای عمود می سازند قرار می گیرد. چنین طرحی باعث می گردد بتوان حداکثر استفاده از فضا را برد. در نتیجه چیدمان آشپزخانه ال شکل یاری بسیار زیادی به صرفه جویی در فضای قابل استفاده خانه نموده و در عین حال همانند...

2 مهر 1399
تعداد: (109)