احتیاج کشور به 20 میلیون واحد مسکونی در 10 سال آینده، دولت آینده باید 5 میلیون شغل ایجاد کند

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، خبرنگاران: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: براساس مطالعات صورت گرفته در مدت 10 سال آینده به 20 میلیون واحد مسکونی در کشور احتیاج است که با توجه به احتیاج اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد به مسکن ساخت 2 میلیون مسکن در سال لازم است.

احتیاج کشور به 20 میلیون واحد مسکونی در 10 سال آینده، دولت آینده باید 5 میلیون شغل ایجاد کند

جهت دریافت خدمات تزیین آلاچیق سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

مجید جلیل در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ساعت هیراد در شهرکرد اظهار کرد: مسکن یکی از کالاهای اساسی سبد زندگی است که جایگزینی ندارد و در واقع شالوده زندگی را شکل می دهد.

وی اضافه نمود: براساس اصول قانون اساسی تامین مسکن رایگان یا ارزان قیمت یک وظیفه است و نباید اجازه دهیم تقاضای مسکن از عرضه آن بیشتر گردد و در تعادل عرضه و تقاضای مسکن کوشش کرد.

جلیل با بیان اینکه تامین مسکن در شکل گیری ازدواج آسان نقش مهمی دارد، توضیح داد: اگر فراوری و عرضه در بخش مسکن رونق پیدا نکند و از طرفی تقاضای مسکن سالانه دو برابرگردد، تبعات بدی به بار می آید.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های 85 تا 90 سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شد، اظهار کرد: براساس مطالعات اجرا شده در مدت 10 سال آینده به 20 میلیون واحد مسکونی در کشور احتیاج است که با توجه به احتیاج اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد به مسکن فراوری 2 میلیون مسکن در سال لازم است.

جلیل با بیان اینکه فراوری و اشتغال در حوزه مسکن، مبهم است، اظهار کرد: دولت آینده باید درصدد فراوری 5 میلیون شغل و فراهم کردن بستر سرمایه گذاری در بخش خصوصی باشد.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 2 میلیون و 500 هزار نفر در بخش مسکن شاغل هستند که در 120 رشته صنعتی و معدنی قبل و بعد از ساخت فعالیت دارند.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت مسکن به طور متوسط 32 درصد از سبد خانوار را به خود اختصاص می دهد، اضافه نمود: این در حالی است که در کلان شهرها تا 70 درصد از این سبد را به خود اختصاص داده است.

جلیل با بیان اینکه با ایجاد شکاف بین عرضه و تقاضای مسکن افزایش قیمت ها حتمی است، ابراز کرد: برهمین اساس نه تنها ایجاد بستر سرمایه گذاری در بخش مسکن لازم است بلکه علاوه بر سرمایه گذاری دولتی، بخش خصوصی نیز با سازوکار جدید و قوانین به روز باید بتوانند در این حوزه سرمایه گذاری کند.

وی گفت: اگر اشتغالزایی در این بخش با برنامه ریزی های دولت یازدهم به دو برابر افزایش یابد، اشتغال این بخش به حدود 5 میلیون نفر می رسد و تحقق این هدف وظیفه دولت آینده را سنگین تر می نماید.

ق

منبع: تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 3225

به "احتیاج کشور به 20 میلیون واحد مسکونی در 10 سال آینده، دولت آینده باید 5 میلیون شغل ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج کشور به 20 میلیون واحد مسکونی در 10 سال آینده، دولت آینده باید 5 میلیون شغل ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید