باغ وحش انسانی در جزیره سنتینل

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، جزیره سنتینل شمالی در خلیج بنگال در اقیانوس هند، یکی از دورافتاده ترین و منزوی ترین جزایر کره زمین است.

باغ وحش انسانی در جزیره سنتینل

جهت دریافت خدمات طراحی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

جزیره سنتینل

جزیره سنتینل شمالی یکی از جزایر آندامان در خلیج بنگال است. جمعی از مردمان بومی، مشهور به سنتینلی ها در این جزیره زندگی می نمایند. سنتینلی ها از هر گونه رابطه با مردمان دیگر دوری کرده و با دنیای مدرن ارتباطی نداشته اند. بدین ترتیب دولت هندوستان کل جزیره را که تقریبا به میزان جزیره لاوان است و آب های اطراف آن تا سه مایل از جزیره را منطقه ممنوعه اظهار داشته است. با این نوشتار از وبلاگ ساعت هیراد همراه باشید.

جزیره سنتینل کجاست؟

در هندوستان حدود 1200 جزیره وجود دارد. این جزیره ها، به دلیل دارا بودن صخره های زیبا، سواحل مرجانی، کوه های آتش فشانی و طبیعت دیدنی جهانگرد های زیادی را به خود جذب می نمایند.

زبانی که آن ها با هم صحبت می نمایند شباهتی به زبان های ساکنین جزایر اطراف ندارد و می توان گفت که آنها جز قدیمی ترین قبایلی اند که تا به حال مشاهده شده است. از شیوه زندگی ساکنین آن اطلاعاتی در دسترس نیست و ادعایی مبنی بر آدم خوار بودن اهالی جزیره وجود دارد.

واکنش دولت هندوستان در رابطه با جزیره سنتینل

دولت هندوستان بارها کوشش نمود تا با مردم این جزیره ارتباط برقرار کند ولی با حساسیت و واکنش بیش از حد آن ها روبرو شد. بنابراین، دولت هندوستان اظهار داشت هیچ کس به منظور ماهیگیری و گردشگری حق نزدیک شدن بیش از 3 مایل به این جزیره را ندارد. زیرا ساکنین این جزیره تمایلی به خوشامدگویی به جهانگرد ها ندارند و اغلب کسانی که به این جزیره پا گذاشته اند، زندانی یا کشته شده اند. دلیل دیگر منع دولت هندوستان، این است که بدن افراد این قبیله در برابر انواع بیماری ، ایمن نیست و ممکن است مردم آن به بیماری های خطرناکی دچار شوند.

جزیره سنتینل معروف به باغ وحش انسانی

طی سال های متمادی، افراد زیادی برای برقراری ارتباط و دوستی با افراد ساکن در این جزیره و دعوت آنها به ادیان مختلف وارد جزیره سنتینل شدند ولی با استقبالی نظیر انسان های اولیه روبرو شدند. به همین دلیل، این جزیره به باغ وحش انسانی مشهور گشته است.

اولین ارتباط صلح آمیز با مردم جزیره سنتینل

یکی از مدیران مرکز مطالعات انسان شناسی هند به نام پاندیت در سال 1991 توانست اولین ارتباط صلح آمیز را با سنتینلی ها برقرار کند که 6 سال بعد این ارتباط قطع شد.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار آیا قبایل آدمخوار هنوز هم وجود دارند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 6494

به "باغ وحش انسانی در جزیره سنتینل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ وحش انسانی در جزیره سنتینل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید