ابراز نگرانی آلمان از شرایط مناسبات فعلی دو سوی آتلانتیک

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر اینکه مناسبات فعلی دو سوی آتلانتبک دیگر توقعات و انتظارات طرفین را برآورده نمی کند اقدامات فوری برای بهبود این روابط را لازم دانست.

ابراز نگرانی آلمان از شرایط مناسبات فعلی دو سوی آتلانتیک

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت هیراد به نقل از خبرگزاری آلمان، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان بهبود روابط به شدت آسیب دیده با آمریکا را نیازمند اقدامات فوری دانسته و تاکید نمود: مناسبات دو سوی آتلانتیک بسیار اهمیت دارد و همچنان مهم باقی خواهد ماند. ما در این راستا کار می کنیم که این مناسبات آینده ای داشته باشد.

هایکو ماس تاکید نمود که مناسبات دو سوی آتلانتیک به صورت فعلی آن دیگر خواسته ها و توقعات طرفین را برآورده نمی کند.

وزیر امور خارجه آلمان که در تبادل نظر با خبرگزاری آلمان سخن می گفت همچنین درباره داشتن این تصور که در صورت عدم موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر اوضاع به صورت اتوماتیک بهبود می یابد هشدار داده و گفت: هر کس اعتقاد دارد با روی کار آمدن یک رئیس جمهور دموکرات دوباره همه چیز در مناسبات دو سوی آتلانتیک به وضع سابق و همانگونه که بود بر می گردد تغییرات ساختاری را دست کم گرفته است.

از زمان روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا مناسبات آلمان و اتحادیه اروپا با آمریکا شدیدا رو به وخامت گذاشته است.

آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ مرتبا آلمان را برای برآوردن خواسته های مد نظر خود از جمله افزایش بودجه نظامی تحت فشار قرار داده است. اخیرا هم ترامپ آلمان را تهدید نموده که می خواهد حدود 10 هزار نیروی خود را از آلمان خارج نموده و این نیروها را به لهستان منتقل کند. آلمان در حال حاضر دومین پایگاه عظیم نیروهای آمریکایی بعد از ژاپن محسوب می گردد.

آمریکا همچنین از مخالفین سرسخت پروژه گازی نورد استریم 2 است و آلمان را در این راستا تحت فشار قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4938

به "ابراز نگرانی آلمان از شرایط مناسبات فعلی دو سوی آتلانتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی آلمان از شرایط مناسبات فعلی دو سوی آتلانتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید