یمن ، بازگشت صنعاء به سیاست پاسخ به حملات ائتلاف سعودی

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، ارتش یمن که بیش از سه ماه و در چارچوب عمل به ابتکار رئیس شورای عالی سیاسی یمن، پاسخ حملات ائتلاف سعودی را نداده بود، هفته جاری به نجران موشک شلیک کرد و از معین نه هدف مهم در عربستان و امارات اطلاع داد.

یمن ، بازگشت صنعاء به سیاست پاسخ به حملات ائتلاف سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت هیراد، مهدی المشّاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن 29 شهریور از توقف مشروط عملیات های تلافی جویانه پهپادی و موشکی ارتش یمن علیه عربستان اطلاع داد و گفت، امیدوار است ریاض هم به حملات خود خاتمه دهد.

ارتش و کمیته های مردمی یمن از آن موقع تا کنون تقریبا به عملیات های خود علیه اهداف وابسته به ائتلاف متجاوز خاتمه داده بودند تا اینکه هفته جاری یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی خبری هشدار داد، در صورت ادامه حملات ائتلاف سعودی، این عملیات ها از سر گرفته خواهد شد.

سریع، بتازگی از مشخص شش هدف بسیار مهم در عربستان سعودی و سه هدف در امارات اطلاع داد.

محمد ناصر البخیتی عضو شورای عالی سیاسی یمن درباره علت این هشدار دوباره ارتش یمن به شبکه الجزیره گفت، این به مسؤولیت آنها برای آزادسازی هر وجب از خاک یمن بازمی گردد و آنها با هر نیروی خارجی که در کشورشان حضور دارد به عنوان نیروی اشغالگر رفتار خواهد نمود.

وی ادامه داد: هدف از ابتکار آتش بس یک طرفه تشویق کشورهای ائتلاف سعودی-اماراتی به توقف جنگ بود و این فرصتی بود که به آنها داده شد تا با آبرو از جنگ خارج شوند. اما آنها از این فرصت برای تغییر قواعد درگیری استفاده کردند و باید بمباران عمق دشمن از سر گرفته گردد و اگر به حملاتش علیه یمن خاتمه ندهد ضربات سخت تری دریافت کند.

البخیتی تأکید کرد، ابتکار رئیس شورای عالی سیاسی یمن برای توقف عملیات نظامی، موقت بود و عمق امارات و سعودی را شامل می شد اما مدت زمان این ابتکار با شلیک موشک باسلتیک به سمت ارتش سعودی در نجران (در هفته جاری) و در پاسخ به جنایت ائتلاف متجاوز در بازار الرقو صعده خاتمه یافت.

وی گفت، هر گونه هدف دریافت غیرنظامیان یمنی از سوی امارات و سعودی با وسیله مناسب پاسخ داده خواهد شد.

چرا امارات؟

سلیمان الغولی از اعضای انصارالله درباره علت این موضوع که چرا بانک اهداف شامل امارات نیز می گردد، گفت، زیرا امارات جدیتی از خود در صلح نشان نداده و از خاک یمن عقب ننشسته است. ابوظبی همچنان به مداخله خود در یمن، حمایت مالی شبه نظامیان جدایی طلب در جنوب یمن و نیروهای طارق صالح در بعضی مناطق یمن ادامه می دهد.

الغولی سپس گفت، بانک اهدافی که در نظر گرفته شده بسیار مهم هستند به نحوی که ائتلاف سعودی و اماراتی را در برابر دو گزینه قرار خواهد داد: اول، فروپاشی مالی و سقوط نهایی در سال 2020 و دوم، خاتمه دادن به حملات به یمن و محاصره آن و تعهد به عدم مداخله در امور یمنی ها.

موشک بالستیک بدر 1-p که هفته جاری به سمت نجران شلیک شد پایگاه تیپ 19 مرزبانی سعودی در منطقه بئر عسکر را هدف گرفت که در پی آن دهها تن از نیروهای ارتش سعودی کشته و زخمی شدند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2185

به "یمن ، بازگشت صنعاء به سیاست پاسخ به حملات ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن ، بازگشت صنعاء به سیاست پاسخ به حملات ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید