کنترل عملکرد قلب با استفاده از اسپیکر هوشمند

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، محققان سامانه ای را بر پایه هوش مصنوعی ابداع نموده اند که می تواند عملکرد قلب انسان را با استفاده از اسپیکرهای هوشمند اندازه گیری کند.

کنترل عملکرد قلب با استفاده از اسپیکر هوشمند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، از اسپیکرهای اکو شرکت آمازون و سایر اسپیکرهای هوشمند مانند گوگل هوم می توان برای نظارت بر ریتم قلب یک فرد استفاده کرد.

این محققان دستگاهی مجهز به هوش مصنوعی ابداع کردند که با استفاده از ابزارهای مشابه موجود در اسپیکرهای هوشمند، ضربان های قلب منظم و نامنظم را کنترل می نماید.

نمونه اولیه این دستگاه که در آزمایشگاه ساخته شده است می تواند در آینده در اسپیکرها نیز گنجانده شود. معین شده است که این دستگاه تقریباً به اندازه دستگاه های پزشکی در بیمارستان ها مناسب است.

این دستگاه زمانی که فرد در فاصله یک تا دو فوتی (30.48 سانتی متری تا 60.96 سانتی متری) از اسپیکر هوشمند قرار می گیرد، آغاز به جستجوی ضربان قلب وی می نماید. سپس این سیستم یک صدای پیوسته نامفهوم پخش می نماید که از فرد بازتاب می شود و به بلندگوها باز می شود.

این سیستم بر اساس نحوه تغییر صدای بازگشتی کار می نماید و می تواند حرکات از جمله بالا و پایین آمدن قفسه سینه هنگام تنفس را مجزا کند.

محققان می گویند این اولین بار است که پزشکان می توانند بدون تماس فیزیکی ضربان قلب منظم و نامنظم را کنترل نمایند.

آریتمی قلبی یا ریتم و تپش نامنظم قلب زمانی اتفاق می افتد که ضربان الکتریکی قلب به درستی کار نکرده و تپش قلب را تنظیم نکند. آریتمی قلب ضربان نامنظم قلب است. در این حالت قلب ممکن است خیلی سریع، خیلی کند یا نامنظم کار کند. آریتمی قلبی زمانی رخ می دهد که سیگنال های الکتریکی قلب که ضربان قلب را تنظیم می نمایند به درستی کار نمی نمایند. به عنوان مثال، بعضی افراد مبتلا به نارسایی قلب ممکن است تپش قلب و ضربان نامنظم داشته باشند. یکی از علل آریتمی قلبی نارسایی قلب است.

بسیاری از آریتمی های قلب بی ضرر هستند. با این حال، اگر ضربان قلب به طور خاص غیر طبیعی و همراه با بیماری های قلبی باشد، ممکن است خطر جدی برای سلامتی فرد ایجاد کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 10730

به "کنترل عملکرد قلب با استفاده از اسپیکر هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل عملکرد قلب با استفاده از اسپیکر هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید