کرزی: عملیات نیروهای خارجی علیه مردم افغانستان متوقف گردد

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، رئیس جمهور سابق افغانستان با ابراز نگرانی از تشدید خشونت ها از نیروهای خارجی خواست تا عملیات علیه مردم افغانستان را متوقف نمایند.

کرزی: عملیات نیروهای خارجی علیه مردم افغانستان متوقف گردد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ساعت هیراد، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان در واکنش به گزارش تازه دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) درباره تلفات غیرنظامیان افغان در 3 ماه نخست سال 2020 میلادی اظهارداشت که از تشدید خشونت ها باوجود پیشرفت در فرایند صلح و امضای توافقنامه قطر عمیقاً نگران است.

وی با اشاره به گزارش یوناما مبنی بر کشته شدن 533 غیرنظامی افغان و زخمی شدن 760 تن دیگر در 3 ماه نخست امسال میلادی گفت که این غیرنظامیان بر اثر بمباران هوایی و عملیات زمینی طرف های درگیر افغانستان کشته و زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، کرزی از نیروهای آمریکایی و ناتو خواست تا عملیات علیه مردم افغانستان را فوراً متوقف نمایند.

رئیس جمهور سابق افغانستان از طرف های درگیر جنگ در این کشور نیز درخواست کرد تا از برادرکشی دست بردارند و کوشش های خود را برای انتها جنگ و تامین صلح و امنیت پایدار در افغانستان تسریع نمایند.

براساس گزارش یوناما نیروهای مخالف دولت مسئول 55 درصد از تلفات (282 کشته و 428 زخمی) هستند و نیروهای حامی دولت نیز مسئول 32 درصد از تلفات (198 کشته و 214 زخمی) می باشند.

طالبان اما با رد این گزارش مدعی شد که یوناما باز هم کوشش نموده تا بر جنایات روزانه نیروهای آمریکایی و افغان در برابر غیرنظامیان سرپوش گذاشته گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4206

به "کرزی: عملیات نیروهای خارجی علیه مردم افغانستان متوقف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: عملیات نیروهای خارجی علیه مردم افغانستان متوقف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید