پاسخ وزیر راه به سوالی درباره زمان اتمام مسکن مهر

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه امضای تفاهم با اتاق تعاون ایران اطلاع داد: تکمیل پروژه مسکن مهر و تحویل به مردم سال جاری به خاتمه می رسد.

پاسخ وزیر راه به سوالی درباره زمان اتمام مسکن مهر

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه مالی وبلاگ ساعت هیراد، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که امروز برای امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق تعاون در جمع تعاون گران حاضر شده بود، در حاشیه نشست و در پاسخ به این سؤال که چه زمانی مسکن مهر مردم، تحویل می گردد، گفت: سال جاری مسکن مهر تمام می گردد و قرار است تا شهریور و مهر ماه 66 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده و تحویل مردم گردد. منهای واحد هایی که در دادگاه پرونده دارند.

وی گفت: حدود 70 هزار واحد مسکن مهر که پرونده قضایی دارند و پیگیری می کنیم مسائل آن ها در دادگاه به زودی رفع گردد و احکام آن ها صادر گردد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: ما از ظرفیت تعاونی های خوشنام برای تکمیل و راه اندازی پروژه های مسکن مهر استفاده می کنیم و در حال حاضر اقدامات تکمیلی برای 66 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در دست اجراست که تا شهریور و مهر در اختیار مردم قرار داده می گردد.

اسلامی همچنین در خصوص مالیات بر خانه های خالی گفت: هدف این است که جلوی سوداگری و دلالی در مسکن را بگیرد و خرید و فروش های تکراری و سوداگرانه در مسکن نباشد.

وی همچنین در خصوص بازار اجاره مسکن، گفت: دولت می خواهد سوداگری در مسکن را کنترل کند، اما موضوع بازار های موازی مسکن که روی بازار مسکن اثر دارد، در دست ما نیست.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه جامعه هدف و متقاضیان واقعی مسکن را باید بشناسیم، گفت: در این زمینه پروژه مسکن ملی تعریف کردیم که در دو مرحله ثبت نام در سامانه مربوطه در کشور 1.6 میلیون نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود 800 هزار نفر واجد شرایط مسکن بودند و برای آن ها برنامه، پروژه و زمین تعریف کردیم و در یک طرح سه جانبه با همکاری سازمان نظام مهندسی، مجری سازنده و وزارت راه وشهرسازی پروژه ها را معرفی کردیم.

اسلامی گفت: متقاضیان واقعی مسکن ملی شناسایی شده و بهترین پاسخ به احتیاج مسکن آنان در قالب مسکن ملی داده می گردد.

وی همچنین در خصوص بالا رفتن اجاره مسکن، گفت: قیمت بازار مسکن در اختیار دولت نیست و متاثر از شرایط بیرونی است و خود مردم باید کنترل نمایند و راه مقابله این است که اگر کسی اجاره را بالا برد از او خانه اجاره نکنید. راهکار گرانفروشی، نخریدن است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به سال جهش فراوری، گفت: در بخش زیرساخت حمل و نقل و مسکن و ناوگان حمل و نقل، برنامه مفصلی در دست است که سال جاری 980 کیلومتر آزادراه تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد. همچنین 2460 کیلومتر آزادراهی که در حال حاضر وجود دارد تا خاتمه سال به 3 هزار کیلومتر می رسد. 1600 کیلومتر بزرگراه جدید در کشور اضافه می گردد و 400 هزار واحد مسکونی جدید تا خاتمه دولت تحویل مردم می گردد.

به گفته اسلامی 2400 کیلومتر خطوط ریلی به خط آهن کشور اضافه می گردد و همچنین حمل و نقل ریلی در راستا رشت به بندر کاسپین و راستا یزد، ابرکوه، اقلید فارس و نیز راه آهن زاهدان- چابهار به بهره برداری می رسد. در زمینه طرح فرودگاهی 10 میلیون مسافر جدید در سال با اجرای 29 طرح فرودگاهی اضافه می گردد.

وی همچنین گفت: در بخش ناوگان دریایی و ریلی قرار است 780 لکوموتیو جدید به ناوگان حمل و نقل ریلی الحاق گردد که سال جاری هدف گذاری شده 2 هزار دستگاه لکوموتیو جدید قطار اضافه گردد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری گفت: 53 هزار کامیون جدید نوسازی می گردد در حالی که از سال 78 تا به امروز فقط 20 هزار کامیون فرسوده نوسازی شد؛ و از محل نوسازی کامیون ها 960 میلیون لیتر مصرف گازوئیل صرفه جویی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4200

به "پاسخ وزیر راه به سوالی درباره زمان اتمام مسکن مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ وزیر راه به سوالی درباره زمان اتمام مسکن مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید