قانون گذاری در استرالیا علیه فیس بوک و گوگل

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، مقامات استرالیایی به دنبال وضع قانون جدیدی در این کشور هستند که بر طبق آن گوگل و فیس بوک باید برای بازنشر اخبار رسانه های این کشور به آنها پول پرداخت نمایند.

قانون گذاری در استرالیا علیه فیس بوک و گوگل

قانون یادشده به صورت پیش نویس تهیه شده و هدف از این کار مقابله با انحصار رسانه ای غول های دنیای فناوری مانند فیس بوک و گوگل اعلام شده است.

جاش فریدنبرگ عضو مجلس نمایندگان استرالیا از ملبورن هدف از تصویب چنین قانونی را تنظیم روابط شرکت های فناوری و مؤسسان رسانه ای استرالیا دانسته است. به گفته وی شکست مذاکرات مقامات استرالیایی با فیس بوک و گوگل بعد از 18 ماه کوشش چاره ای جز وادار کردن این دو شرکت به پرداخت پول به مؤسسات رسانه ای استرالیا به وسیله وضع قانونی جدید باقی نگذاشته است.

بعضی کشورهای دیگر دنیا نیز برای حمایت از فعالان رسانه ای و نشریات خود به دنبال اقدامات مشابهی هستند. اما در هیچیک از این کشورها قانونی با چین موضوعی طرح یا تصویب نشده است.

دولت استرالیا اعلام نموده اگر مذاکرات گوگل و فیس بوک تا سه ماه دیگر برای پرداخت پول بابت بازنشر محتوای آنها در سرویس های گوگل به نتیجه نرسد، به طور قطع از تصویب چنین قانونی حمایت می نماید. انتظار می رود بحث در خصوص این قانون در مجلس استرالیا از اواخر ماه آگوست شروع گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 6162

به "قانون گذاری در استرالیا علیه فیس بوک و گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون گذاری در استرالیا علیه فیس بوک و گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید