فقط 2000 نفر گفته اند بیش از یک خانه دارند!

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، با وجود آن که تا به امروز 13 میلیون مالک، اطلاعات واحدهای مسکونی خود را در سامانه املاک و اسکان بارگذاری نموده اند فقط 2000 نفر به داشتن بیش از یک خانه اذعان داشته اند.

فقط 2000 نفر گفته اند بیش از یک خانه دارند!

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد به نقل از ایسنا، سامانه املاک و اسکان به منظور درج اطلاعات واحدهای مسکونی اعم از خالی و دارای سکنه برای برنامه ریزی بهتر از بهمن ماه 1398 رونمایی و مردادماه سال جاری وارد فاز اجرایی شد. در هفته های اخیر روزانه 100 هزار پیامک به مالکان حدود 28 میلیون واحد مسکونی موجود در کشور ارسال شده که تا به امروز 13 میلیون خوداظهاری اجرا شده است. از این تعداد فقط 2000 نفر به داشتن بیش از یک خانه اذعان نموده اند که هیچ تناسبی با حدود 2.6 میلیون واحد خالی از سکنه ندارد.

  • چه تعداد ایرانی بیش از یک واحد مسکونی دارند؟

این در حالی است که مسئولان وزارت راه و شهرسازی معتقدند به وسیله خوداظهاری شرایط سکونت واحدهای مسکونی اعم از خالی یا دارای سکنه بودن معین می گردد.

از طرف دیگر به نظر می رسد سامانه هنوز به طور کامل به 16 منبع اطلاعاتی متصل نشده است. به طور مثال بعضی مخاطبان عنوان می نمایند در حالی که واحد مسکونی خود را فروخته اند پیامکی حاوی این مضمون که شما مالک این واحد مسکونی هستید به آنها ارسال و درخواست شده در صورت فروش، اطلاعات خریدار از جمله شماره موبایل و کد ملی او را وارد نمایند. حال آنکه لزوماً همه فروشندگان در حال حاضر به این اطلاعات دسترسی ندارند.

در این پیامک نیز معین نشده که اگر فروشنده به اطلاعات سجلی خریدار دسترسی ندارد چه راه چاره جایگزینی باید بیندیشد.

به گزارش ایسنا، روز 28 مرداد 1399 سامانه املاک و اسکان که اطلاعات واحدهای مسکونی کل کشور در آن ثبت خواهد شد به مرحله اجرا رسید. قرار است این اطلاعات با همکاری سایر دستگاه های مرتبط جمع آوری و برای وضع مالیات متعلقه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. طبق ماده 54 قانون مالیات های مستقیم واحدهای مسکونی خالی در سال اول مشمول شش برابر مالیات متعلقه خواهند شد که البته شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته است. وزارت راه و شهرسازی قول داده تا انتها تابستان اولین اطلاعات واحدهای مسکونی را در اختیار سازمان امور مالیاتی بگذارد. تا روز 28 مرداد 13 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی شناسایی و شناسنامه دار شده است که 40 تا 45 درصد از واحدهای مسکونی کشور را شامل می گردد. پروانه اصلانی گفته که روزانه 100 هزار پیامک به مالکان بیش از یک واحد مسکونی ارسال می گردد و این افراد دو هفته زمان دارند تا شرایط سکونت واحد های خود را اعلام نمایند.

  • واکنش نماینده مجلس به ایرادهای شورای نگهبان بر طرح مالیات بر خانه های خالی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 6565

به "فقط 2000 نفر گفته اند بیش از یک خانه دارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 2000 نفر گفته اند بیش از یک خانه دارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید