روسیه دومین تولیدکننده نفت دنیا شد

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، تحقیقات جدید موسسه JOBI نشان می دهد که در ماه فوریه روسیه برای دهمین ماه پیاپی دومین تولیدکننده عظیم نفت در دنیا بوده است.

روسیه دومین تولیدکننده نفت دنیا شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، تحقیقات جدید موسسه JOBI نشان می دهد در ماه فوریه روسیه با فراوری روزانه 9.398 میلیون بشکه دومین فراوریکننده عظیم نفت در دنیا بوده است. این تحقیقات همچنین نشان می دهد که آمریکا عظیم ترین فراوریکننده نفت در دنیا بوده و عربستان هم در این مدت در صندلی سوم قرار داشته است.

به گزارش راشاتودی، موسسه جودی می گوید: ماه فوریه دهمین ماه پیاپی بود که روس ها عنوان دومین فراوری کننده نفت دنیا را تصاحب کردند و فقط در ماه آوریل سال 2020 بود که روسیه صندلی سوم را داشت. پیش از آن هم بیش از یک سال روسیه دومین فراوریکننده نفت دنیا بود.

موسسه JOBI می گوید که فراوری نفت روسیه در ماه فوریه نسبت به ژانویه 0.7 درصد کاهش یافته و این درحالی است که فراوری نفت آمریکا در همین بازه زمانی 6.5 درصد پایین آمده و به 10.364 میلیون بشکه در روز رسیده است. در همین مدت عربستان هم فراوری نفت خود را 10.5 درصد پایین آورده و به 8.14 میلیون بشکه در روز رسانده است.

این آمار ها همچنین نشان می دهد که روسیه در ماه فوریه روزانه 3.7 میلیون بشکه نفت صادر نموده که نسبت به ماه دسامبر سال 2020 حدود 500 هزار بشکه در روز کمتر بوده است. میزان پالایش نفت در روسیه هم 5.3 درصد در ماه فوریه نسبت به ماه قبل از آن رشد نموده و به 5.77 میلیون بشکه در روز رسیده است.

برخلاف روس ها، اما میزان پالایش نفت در آمریکا در همین بازه زمانی 13.3 درصد پایین آمده و به 12.6 میلیون بشکه در روز رسیده است. ظرفیت پالایش نفت سعودی ها هم 2.6 درصد کاهش یافته و به 2.28 میلیون بشکه در روز پایین آمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 11846

به "روسیه دومین تولیدکننده نفت دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه دومین تولیدکننده نفت دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید