روستای دوستدار کتابی که مشاهیر دنیا را در خود جای داده است!

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، روستایی در همدان است که خیابان ها و کوچه های آن با نام شخصیت ها و کتاب های مشهور به سه زبان انگلیسی، کردی و فارسی نامگذاری شده است.

روستای دوستدار کتابی که مشاهیر دنیا را در خود جای داده است!

روستایی که جمعیت آن در آخرین سرشماری مرکز آمار ایران، به 1901 نفر یعنی 651 خانوار رسیده و زبان مردمان آن کردی است. روستایی به نام تاج آباد در دهستان آبرومند در بخش مرکزی شهرستان بهار که در استان همدان واقع شده است. روستاهای هم جوار آن هم دهنور و تاج آباد علیا بوده هستند.

روستای تاج آباد به دو بخش علیا و سفلی تقسیم شده که بخش سفلی با وجود محرومیت ها، با همت اهالی علیا توانسته به یک روستای نمونه در زمینه های فرهنگی و گردشگری تبدیل گردد.

این روستا در سال 94 به عنوان روستای دوستدار کتاب نامگذاری شده و مردمش علاقه زیادی به کتاب و خواندن آن دارند.

افرادی مانند پائولو کوئیلو نویسنده معروف برزیلی، از نامگذاری یک خیابان به نام کیمیاگر در این روستا استقبال نموده و عکس آن را در صفحه خودش منتشر نموده است.

نام برخی از کوچه های روستای تاج آباد که در تابلو های ورودی آن نصب شده عبارتند از: گلستان و بوستان سعدی، صد سال تنهایی (اثر گابریل گارسیا مارکز)، شاهنامه فردوسی، شازده کوچولو (نوشته نویسنده فرانسوی آنتوان دو سنت اگزوپری)، کیمیاگر (اثر پائولو کوئیلو)، دالان سبز (اثر استفان کینگ). البته متن برخی از کتاب ها هم روی دیوار ها نوشته شده است!

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 11947

به "روستای دوستدار کتابی که مشاهیر دنیا را در خود جای داده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای دوستدار کتابی که مشاهیر دنیا را در خود جای داده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید