دستگیری عوامل سرقت و فروش موتورسیکلت های سرقتی در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شناسایی و دستگیری اعضای باندی از سارقان خبر داد که اقدام به سرقت موتورسیکلت می کردند و از طریق یک سایت آن ها را می فروختند.

دستگیری عوامل سرقت و فروش موتورسیکلت های سرقتی در فضای مجازی

به گزارش گروه حوادث وبلاگ ساعت هیراد از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی گفت: افرادی که به صورت سازمان یافته نسبت به سرقت موتورسیکلت در استان مازندران اقدام و وسایل نقلیه سرقتی را از طرق مختلف به استان خراسان رضوی منتقل می کردند و به فروش می رساندند، در دام پلیس فتا گرفتار شدند.

وی اضافه نمود: این افراد سودجو و کلاهبردار در برخی استان ها به ویژه مازندران اقدام به سرقت موتورسیکلت می کردند سپس آن ها را به استان دیگر یعنی خراسان رضوی منتقل می کردند.

پاشایی ادامه داد: اقدام بعدی این شیادان، درج آگهی در سایت های واسط مانند دیوار بود که با ترفندهایی نظیر دریافت بیعانه از خریدار یا با ساخت مدارک جعلی اقدام به فروش موتورسیکلت می کردند که با رصد لحظه ای پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه نمود: این افراد که یک گروه سه نفره بودند، موتورسیکلت های سرقتی را به صورت اوراق از استان مازندران به استان خراسان رضوی منتقل و در این استان سرهم بندی می کردند و به فروش می رساندند که همگی در اقدام فنی و عملیاتی پلیس فتا شناسایی شدند و به دام افتادند.

پاشایی شرح داد: هموطنان هنگام خرید اقلامی مانند خودرو و موتورسیکلت از سایت های واسط، قبل از واریز وجه از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند و حتماً سند و مدارک را با مشخصات وسیله نقلیه مانند شماره پلاک و شماره موتور که روی آن حک شده مطابقت دهند و تا زمانی که از اصالت کالای مدنظرشان اطمینان حاصل نکرده و از سوی کارشناس مورد تایید قرار نگرفته اند از پرداخت هرگونه وجه نقد خودداری کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اضافه نمود: صاحبان سایت های واسط حتماً می بایست به صورت دوره ای برای پیکربندی سایت های خود به منظور به حداقل رساندن بروز جرایم و وقایع این چنینی، روش های جدید و نوآورانه به کار بندند تا افراد سودجو نتوانند به هر طریقی در این سایت ها آگهی درج کنند.

پاشایی در خاتمه گفت: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک می توانند آن را از طریق مراجع قانونی یا سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir به همکاران ما اطلاع دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 6748

به "دستگیری عوامل سرقت و فروش موتورسیکلت های سرقتی در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری عوامل سرقت و فروش موتورسیکلت های سرقتی در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید