در مجامع شرکت های بورسی چه تصمیماتی گرفته شد؟

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، برخی از شرکت های حاضر در بازار سهام، امروز تصمیمات مجامع خود را در وبسایت کدال منتشر کردند. به جز تعیین سود نقدی، تصویب صورت های مالی، انتخاب حسابرس و بازرس و استماع گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی، انتخاب اعضای هیات مدیره و انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برخی از تصمیماتی است که در مجمع عمومی شرکت ها گرفته می شود.

در مجامع شرکت های بورسی چه تصمیماتی گرفته شد؟

شرکت داروئی ره آورد تامین (درهاور) در اطلاعیه ای تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 98 خود را اصلاح کرده است. بر این اساس در مجمع عمومی این شرکت که در تاریخ 3 خرداد برگزار شده و نزدیک 66 درصد سهامداران حضور داشتند، سود نقدی 76 تومانی برای هر سهم به تصویب مجمع رسید. همچنین اعضای هیات مدیره این شرکت نیز بدون تغییر نسبت به سال مالی قبل انتخاب شدند.

شرکت داده پردازی ایران (مداران) نیز در مجمع عمومی عادی سالیانه خود که با حضور 81 درصد از سهامداران این شرکت و در تاریخ 20 خردادماه برگزار گشت برای سال مالی 98 سود نقدی 50 تومانی را در نظر گرفت که 71 درصد از کل سود خالص هر سهم محقق شده این شرکت 650 میلیارد ریالی بوده است.

شرکت کشت و صنعت آبشیرین (آبین) نیز در مجمع عمومی فوق العاده خود در تاریخ 19 خرداد در خصوص افزایش سرمایه این شرکت تصمیم گیری کرد. بر این اساس افزایش سرمایه 512 درصدی این شرکت که از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها محقق خواهد به تصویب هیات مدیره رسید در سهامداران در انتظار ثبت این افزایش سرمایه در مرجع ثبت شرکت ها باشند.

دیگر شرکتی که تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه 19 خرداد خود را در کدال منتشر کرد شرکت سرمایه گذاری بوعلی (وبوعلی) بوده است. این شرکت که با سرمایه 160 میلیارد تومان در بورس فعال است برای سهامداران خود سود نقدی 7 تومانی در نظر گرفته است که تنها حدود 10 درصد از سود خالص محقق شده برای این شرکت بوده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4979

به "در مجامع شرکت های بورسی چه تصمیماتی گرفته شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مجامع شرکت های بورسی چه تصمیماتی گرفته شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید