درخواست جدید رئیس ستاد خدمات سفر از مردم

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، ایسنا/ بدنبال نزدیک شدن تعطیلات عید فطر و نیمه خرداد، درخواست جدید رئیس ستاد خدمات سفر از مردم صورت گرفت.

درخواست جدید رئیس ستاد خدمات سفر از مردم

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

سفر مستقل و بی برنامه را کنار بگذارید

دبیر تشکل های ملی گردشگری در جلسه ای با رئیس جمهور، میزان خسارت تحمیل شده از شیوع ویروس کرونا به صنعت گردشگری را فقط در دو ماه اسفند و فروردین ماه رقمی بالغ بر ویروس 5300 میلیارد تومان اعلام نمود. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قبل از آن، برای جبران این خسارت ها از دولت اختصاص 3800 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات را درخواست نموده بود که این پیشنهاد رد شد.

حالا پس از گذشت حدود سه ماه از تعطیلی تاسیسات گردشگری و بازگشایی تدریجی آن ها، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با طرح سفر هوشمند که تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دارد، از مردم خواسته با انتخاب سفرهای مجاز، از زنجیره خدمات گردشگری که با صد در صد خسارت در دوران کرونا روبرو شد، حمایت نمایند.

معاون گردشگری درحالی از مردم خواسته که با انتخاب گروه های مجاز، مروج سفرهای حرفه ای و مسئولانه باشند که فعالیت و تبلیغ تورهای بدون مجوز برای سفر در تعطیلات عید فطر و نیمه خرداد شروع شده است.

ولی تیموری در آخرین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور اشاره نمود که در حال حاضر بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی با اهداف معنوی، زیارتی و کاری در حال اجرا است و با این پیش بینی که توصیه در خانه ماندن جوابگوی شرایط حال حاضر نیست و در پی تحمل فشارها و اضطراب اخیر، بی شک با سفرهای هوشمند در تعطیلات عید سعید فطر روبرو خواهیم شد، از دستگاه های عضو ستاد سفر خواست به منظور خدمت رسانی و نظارت بر سفرهای هوشمند برپایه سلامت، آمادگی کامل داشته باشند تا با غفلت در این امر، زمینه انتشار مجدد ویروس کرونا ایجاد نشود.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در سفر یادآور شد: همزمان با تعطیلات عید سعید فطر، ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با رعایت کامل مقررات ایمنی و بهداشتی، آمادگی خدمات رسانی شایسته به هموطنان عزیز را دارد. انتظار می رود گردشگران و مسافران، با انتخاب خدمات سفر مجاز و بسته های سفر هوشمند و برنامه ریزی شده، به جای سفرهای مستقل و بی برنامه، سفر مسئولانه و حرفه ای را در پیش گرفته و ضمن یاری به بازیابی و التیام بخشی صنعت گردشگری، از فعالان و زنجیره رسمی صنعت گردشگری کشور حمایت نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4579

به "درخواست جدید رئیس ستاد خدمات سفر از مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جدید رئیس ستاد خدمات سفر از مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید