خروج نیروهای اسپانیایی از عراق و افغانستان

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، وزارت دفاع اسپانیا با اعلام انتها ماموریت خود در آموزش نیروهای عراقی و افغان از بازگشت نظامیان خود از دو کشور عراق و افغانستان خبر داد.

خروج نیروهای اسپانیایی از عراق و افغانستان

به گزارش روز دوشنبه نشریه ال پائیس، وزارت دفاع اسپانیا بیان نمود تا سرانجام ماه ژوئیه (مرداد) آخرین نیروهای نظامی خود را از پایگاه استراتژیک گرن کاپیتان در بسمایا عراق واقع در 45 کیلومتری جنوب شرق بغداد را به کشور بازخواهد گرداند؛ تا پیش از شیوع کرونا 350 نظامی اسپانیایی در این قرارگاه مستقر بودند.

وزارت دفاع اسپانیا علت این تصمیم گیری را سرانجام یافتن ماموریت مرکز ائتلاف بین المللی به ریاست اسپانیا علیه داعش در بسمایا مبنی بر آموزش و تعلیم ارتش و نیروهای پلیس عراق اعلام کرده است.

از زمان استقرار نیروهای نظامی اسپانیا در قرارگاه گرن کاپیتان در فوریه 2015 (بهمن 1393) تا به امروز بیش از 50 هزار نیروی نظامی امنیتی عراق در قالب 17 تیپ ارتش و 10 واحد نیروهای پلیس تحت آموزش نظامیان این کشور اروپایی قرار گرفته اند.

با خروج نظامیان از پایگاه بسمایا، 80 سرباز از نیروی زمینی ارتش اسپانیا در عراق باقی خواهند ماند که در قرارگاه تاجی واقع در 30 کیلومتری بغداد مستقر می2باشند.

سزار گارسیا مقام ارشد نیروهای نظامی اسپانیا در عراق در گفت و گویی تصویری با فیلیپ ششم پادشاه این کشور که به مناسبت روز نیروهای مسلح انجام شد، گفت: ماموریت ما در این کشور به سرانجام رسیده و سطح آموزش نیروهای عراقی هر روز با پیشرفت همراه بوده و در آینده ای نزدیک داعش را شکست خواهند داد.

این نهاد نظامی همچنین از بازگشت آخرین سربازان اسپانیایی از افغانستان تا سرانجام سال جاری میلادی (2020) یا اوایل سال آینده (2021) تا پیش از موعد سر رسید توافق واشنگتن با طالبان خبر داد؛ نظامیان اسپانیا از سال 2002 (1381) در ر راستای ماموریت ناتو در کابل افغانستان حضور دارند. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 مرداد 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4887

به "خروج نیروهای اسپانیایی از عراق و افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج نیروهای اسپانیایی از عراق و افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید