خبرنگاران مرغ همدان تشنه مدیریت

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، همدان- خبرنگاران- رییس اتحادیه مرغ گوشتی همدان با اشاره به مسائل تامین خوراک دام و طیور در استان گفت: میزان جوجه ریزی در مرغداری ها متناسب با شرایط موجود نیست و این فرایند نیازمند برنامه ریزی و مدیریت از سوی متولیان امر است.

خبرنگاران مرغ همدان تشنه مدیریت

داوود شعبانلو روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار وبلاگ ساعت هیراد گفت: به تازگی در مرغداری های استان یک میلیون و 500 هزار قطعه جوجه ریزی شده است که خوراک مورد نیاز آن تامین نیست.

وی اضافه نمود: در حال حاضر این میزان جوجه ریزی به 2 هزار و 400 تن سویا و چهار هزار و 800 تن ذرت برای تغذیه نیاز دارد که تا انتها ماه به 2 برابر می رسد و بی تردید با کمبود نهاده و افزایش قیمتها مرغداران استان با مشکل روبرو می شوند.

رییس اتحادیه مرغ گوشتی همدان گفت: تولید جوجه و مرغ بدون محدودیت و برنامه ریزی در استان انجام می شود و نیازمند مدیریت و کنترل از سوی مسوولان مربوطه است.

شعبانلو با بیان اینکه میزان تولید و تقاضای مرغ با یکدیگر تناسبی ندارد تاکید کرد: اگر بخش تولید رها شده و متولیان به آن نظارتی نداشته باشند همواره شاهد نوسان قیمت و نارضایتی مصرف کنندگان خواهیم بود.

وی یادآوری کرد: با ادامه یافتن این شرایط در ماه آینده با حجم انبود مرغ تولید شده در مرغداری های استان روبرو می شویم که بحرانی دیگر را برای بخش تولید رقم می زند.

رییس اتحادیه مرغ گوشتی همدان راهکار برون رفت از مسائل کنونی را نظم بخشیدن به چرخه تولید و توزیع نهاده های دام و طیور دانست و گفت: طبق قانون خوراک مورد نیاز دامداری ها و مرغداری ها فقط از طریق سامانه بازارگاه انجام می شود و این بازار مجازی هم با مسائل فراوانی روبروست.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 5716

به "خبرنگاران مرغ همدان تشنه مدیریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرغ همدان تشنه مدیریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید