فراوری مسکن در کشور یک سوم تقاضاست

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، آمار نشان می دهد هم اکنون فراوری مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده است؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار سال جاری بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود تصمیم گیری برای ساخت و سازاز سمت عرضه به تعویق افتاد.

فراوری مسکن در کشور یک سوم تقاضاست

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلا در زمین شیب دار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

بر اساس آمار، با اینکه تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده طی بهار سال جاری در شهر تهران 27 و 6 دهم درصدافزایش داشته، تعداد واحدهای ساخته شده یا درحال ساخت با داشتن این پروانه ها 4 و 9 دهم درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

این موضوع نشان دهنده به تعویق افتادن تصمیم برای آغاز ساخت و ساز، کاهش ارتفاع بناها، افزایش متراژ و کاهش میانگین تعداد واحد در بلوکهای ساختمانی است.

کاهش عرضه و تقاضای مسکن در بهارطی یک سال منتهی به بهار سال جاری تعداد واحدهای مسکونی نیمه کاره و تکمیل شده در تهران 4 و 9 دهم و در کل کشور2 و 8 دهم درصد کاهش داشته است.

البته تعداد پروانه های ساختمانی درکشور 2 و 2 دهم و در تهران 27 و 6 دهم درصد نسبت به فصل مشابه پارسال افزایش یافت است.

پس ازاینکه در بهار سال جاری میانگین معاملات مسکن شهر تهران در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2 و 9 دهم درصد کاهش یافت، آمار صدور پروانه های ساختمانی نیز، از کاهش 19 و 3 دهم درصدی ساخت و ساز نسبت به زمستان 4 و 9 دهم درصد نسبت به بهار پارسال خیرمی دهد.

کاهش 2 و 2 دهم تعداد واحدهای مسکونی در ساختمان ها بهار سال 1396 در پایتخت شهرداری، 2273 پروانه ساخت صادرکرده که نسبت به فصل گذشته حدود 10 و 5 دهم درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه پارسال حدود 27 و 6 دهم درصد افزایش داشته است.

این تعداد پروانه برای ساخت 14936 واحد مسکونی در شهر تهران پیش بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود 19 و 3 دهم درصد و نسبت به فصل مشابه پارسال حدود 4 و دهم درصد کاهش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های ساخت 6 و 6 دهم واحد بوده است. این رقم در بهار پارسال 8 و 8 دهم واحد بود.

فراوری مسکن یک سوم تقاضا است و اگر میانگین ساخت و ساز در بهار سال جاری را ملاک قرار دهیم می توان پیش بینی کرد که حدود 320 هزار واحد مسکونی طی یک سال فراوری گردد؛ در حالی که بر اساس طرح جامع مسکن، کشور سالانه به حدود یک میلیون واحد مسکونی احتیاج دارد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2214

به "فراوری مسکن در کشور یک سوم تقاضاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری مسکن در کشور یک سوم تقاضاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید