تعرفه مشترکان پرمصرف برق پلکانی محاسبه خواهد شد

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، سخنگوی صنعت برق گفت: براساس طرح برق امید مقرر شده مشترکان پرمصرف در صورت اصرار به مصرف بی رویه با اعمال نظام پلکانی تعرفه از تعرفه تصاعدی برخوردار شوند.

تعرفه مشترکان پرمصرف برق پلکانی محاسبه خواهد شد

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح طرح های هفته سی و هفتم پویش هر هفته الف ب ایران برای دواستان کرمان و یزد که به شیوه ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو در محل مرکز پایش صنعت برق شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران انجام شد به خبرنگاران توضیح داد: تعرفه برق به شکل پلکانی است، اما مشترکان پر مصرف سالانه 16 درصدی افزایش تعرفه نسبت به سایر مشترکان خواهند داشت.

وی توضیح داد: برپایه طرح برق امید 10 درصد به رقم 16 درصد اضافه کرده شده و بنابراین 26 درصد اضافه تعرفه علاوه برهفت درصد سالانه ای که برای همه مشترکان اعمال می شود، خواهند پرداخت ضمن آنکه نظام پلکانی به قوت خود باقی است و چنانچه در پله های بالاتر باشند، قیمت برق به شیوه تصاعدی افزایش خواهدیافت.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: برنامه ریزی این است که پر مصرف ها فرصت کافی برای کاهش مصرف را داشته باشند که بخشی از این مصرف به سادگی و با روش های آسان در بخش خانگی قابل انجام است و آنها می تواننند بخشی از انرژی مورد نیاز را بوسیله مولدهای خورشیدی کوچک تامین کنند.

رجبی مشهدی توضیح داد: اجرای این طرح نیاز به زمان داشت و یک فاصله 6 ماه تنظیم شد و امید می رود مشترکان پر مصرف نسبت به نصب این مولدها اقدام کنند و پایان اردیبهشت که فرصت تمام خواهد شد، مشمول پرداخت هزینه بیشتر نشوند، زیرا تعرفه به میزان 10درصد گران خواهد شد.

هماهنگی برای تامین سوخت نیروگاه ها

وی ضمن اشاره به پیش بینی اجرا شده مبنی بر ورود روزهای سردتری به کشور گفت: هماهنگی های خوبی با وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه اجرا شده و علاوه بر آن پیش بینی شده از ظرفیت های دیگر مدیریت مصرف در این روزها استفاده شود.

10درصد کاهش مصرف راهگشا

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: براساس اطلاع رسانی هایی که انجام گرفته، مردم برای اعمال مدیریت مصرف تشویق شده اند تا بتوانند در این روزهای سرد پیش رو 10 درصد مصرف خود را کاهش دهند که آن هم با راهکارهای ساده ای مانند کاهش دمای محیط و قراردادن دما روی 21 درجه و استفاده نکردن از لامپ های غیر ضرور و کم استفاده ممکن خواهد شد.

رجبی مشهدی توضیح داد: براساس همکاری مردم و اعمال این روش ها خواهیم توانست این دوره را بدون قطعی برق و خاموشی پشت سر بگذاریم و برای شرایط سخت پیش بینی های لازم شده و نیازی به اطلاع رسانی در باره خاموشی های برنامه ریزی شده نباشد، اما چنانچه شرایط سخت شد و محدودیت هایی در تامین سوخت نیروگاهی ایجاد شود، اطلاع رسانی خواهد شد.

اداره ها و ضرورت کاهش دمای محیط

وی با بیان اینکه عمده کار این است که همه مردم در این شرایط بتوانند همکاری داشته باشند و خاطرنشان ساخت: برای بخش اداری کشور پیش بینی شده دمای مورد نیاز ساختمان ها را تنظیم کنند روی 21 درجه و بعد از تعطیلی خاموش کنند و نیزدر بخش صنعت برنامه ریزی محدودیت استفاده در این روزها را داریم.

تعدیل روشنایی معابر تداوم دارد

سخنگوی صنعت برق به طرح تعدیل روشنایی معابر اشاره کرد و گفت: طرح تعدیل روشنایی های معابر بین شهری به خوبی انجام و در این شرایط توانست بخشی از مصرف را کاهش دهد.

رجبی مشهدی اضافه کرد: همچنین در بخش روشنایی معابر حدود 300 مگاوات روشنایی معابر تعدیل شد و اینکار استمرار خواهد یافت تا شرایط اضطرار برطرف شود.

وی گفت: این طرح در بزرگراه ها و در معابری که عابران تردد نداشته باشند، روشنایی را درحد ضرورت نگه خواهد داشت و جاییکه حادثه خیز است بنابر اطلاع رسانی پلیس مستثنی شده اند و سایر نقاط تعدیل شده است.

برخورد با رمزارزها

سخنگوی صنعت برق به صرفه جویی قابل ملاحظه ناشی از برخورد با رمزارزهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: امید است مجموعه این اقدام ها بتواند در روزهای آینده تامین برق پایدار برای کشور فراهم کند.

رجبی مشهدی توضیح داد: 310 انشعاب مجاز رمز ارزها در کشور وجود دارد که از این تعداد 200 مگاوات مصرف برق داشتند که در این شرایط اینها به مدت دوهفته تفاهم شد که مصرف خود را متوقف یا محدود کنند که شرایط را برای مصرف آنها در ماه های آینده به همین مقدار و تعرفه فعلی فراهم خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: علاوه برآنها مراکز غیر رمز ارزها در چند ماه گذشته هزار و 622 مرکز شناسایی شدند که 260 مگاوات مصرف آنها بود و در یک هفته گذشته توانستیم با شناسایی که انجام شد و با اطلاع رسانی مردم 95 مگاوات صرفه جویی این رمز ارزها بود، مجموعه این اقدام ها صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشت.

پویش همدلی انرژی برای کاهش مصرف

سخنگوی صنعت برق گفت: پویش همدلی انرژی راه اندازی شده که هموطنان می توانند در آن کنتور خود را قرائت کنند و شرایط مسابقه نیز ذکر شده و با کاهش میزان مصرف می توانند در آن شرکت کنند و به شیوه شهری دنبال می شود و منافع حاصله به کارهای عام المنفعه و بیمارستان ها اختصاص می یابد حدود 10 درصد دراین بخش کاهش پیش بینی شده که با اطلاع رسانی می تواند آن را برای روزهای آینده بیشتر کند و درحال حاضر حدود یک تا دو درصد مصرف در این بخش کاهش یافته که با اطلاع رسانی میزان آن بیشتر خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 9616

به "تعرفه مشترکان پرمصرف برق پلکانی محاسبه خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه مشترکان پرمصرف برق پلکانی محاسبه خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید