تدارک تروریست ها برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب، تلاش ارتش سوریه برای گشایش گذرگاه انسانی

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، نایب رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) گفت که تروریست های تکفیری در سوریه قصد دارند با شبیه سازی حمله شیمیایی در این شهر مقامات نظام سوریه را به ارتکاب آن متهم کنند.

تدارک تروریست ها برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب، تلاش ارتش سوریه برای گشایش گذرگاه انسانی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، ویاچسلاو سیتنیک، معاون رئیس مرکز آشتی و هماهنگی روسیه در سوریه حمیمیم در نشستی مطبوعاتی گفت: براساس اطلاعات موجود ، تروریست ها قصد دارند یک حمله شیمیایی و پیامدهای ناشی از آن را در میان غیرنظامی شبیه سازی و دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان متهم کنند.

معاون رئیس مرکز آشتی روسیه تأیید کرد که تروریست ها کانتینرهایی حاوی مواد سمی را که احتمالاً شامل کلر هم می شود در چندین کامیون به شهرک ترمانین منتقل کردند.

وی گفت: تروریست ها با همکاری کلاه سفیدها که به تازگی با تجهیزات حرفه ای تصویر برداری به منطقه رفته اند، با هدف تحریک جامعه بین المللی علیه دولت سوریه آماده بمباران مناطق مسکونی در ادلب و فعالیت های تروریستی در حومه شرقی ادلب می شوند.

پیش از این هم وزارت دفاع روسیه فاش کرد که تروریست های حاضر در ادلب سناریوی جدیدی را برای استفاده از مواد شیمیایی با همکاری کلاه سفیدها و با هدف متهم جلوه دادن ارتش سوریه آماده کرده اند.

سابق بر این جبهه النصره با استفاده از سلاح شیمیایی در مناطقی در حلب و غوطه شرقی و ادلب، قصد داشت تا انگشت اتهام را به سوی نظام سوریه نشانه رفته و دمشق را تحت فشار قرار دهد اما دولت سوریه بارها این ادعاها را رد کرده است.

از سوی دیگر، ارتش سوریه مقدمات برای گشایش یک گذرگاه انسانی برای غیرنظامیانی که می خواهند استان ادلب را ترک کنند، شروع کرد.

خبرنگار اسپوتنیک در حومه ادلب تأیید کرد که دولت سوریه شروع به تأمین نیازهای لجستیکی برای افتتاح یک گذرگاه انسان محبت آمیز در حومه ادلب کرده تا راه را برای غیرنظامیانی که می خواهند مناطق تحت کنترل گروه های مسلح در استان را ترک کنند، فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 10392

به "تدارک تروریست ها برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب، تلاش ارتش سوریه برای گشایش گذرگاه انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک تروریست ها برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب، تلاش ارتش سوریه برای گشایش گذرگاه انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید