تأکید صنعاء بر نقش قبائل یمن برای مقابله با ائتلاف سعودی

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت که باید نقش قبائل در حل اختلافات و همچنن مقابله با ائتلاف سعودی گسترده تر گردد.

تأکید صنعاء بر نقش قبائل یمن برای مقابله با ائتلاف سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت هیراد، پس از عملیات های پیروز ارتش یمن در استان الجوف که با همکاری قبائل ساکن این استان همراه بود، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر توسعه نقش قبائل تأکید کرد.

به نوشته وبگاه شبکه المسیره، مهدی المشاط روز یکشنبه (دیروز) با محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن و شیخ حنین قطینه رئیس هیأت امور قبائل، ملاقات کرد و حاضران در مورد نقش قبائل در پیروزی ها علیه ائتلاف سعودی گفت وگو کردند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن به عنوان عالی ترین مقام اجرایی یمن در این ملاقات گفت که باید نقش قبائل برای حل اختلافات و افزایش وحدت برای مقابله با دشمنان یمن گسترش یابد.

او تأکید کرد که قبائل یمنی تا کنون با یاری اقتصادی و اعزام نیرو نقش پر رنگی در رقم خوردن پیروزی ها داشته اند.

مهدی المشاط همچنین گفت که در گذشته موارد زیادی از اختلافات مربوط به خونخواهی بین قبائل حل و فصل و بین آن ها توافقات صلح امضا شده است.

این ملاقات در شرایطی صورت می گیرد که ارتش و کمیته های مردمی یمن در روزهای گذشته عملیات گسترده ای را در استان الجوف در مرکز یمن شروع نموده و توانسته اند چندین شهر مهم از جمله الحزم مرکز این استان را به کنترل خود در آورند.

به گفته منابع خبری نقش قبائل در این عملیات ها پر رنگ بوده است؛ به طوریکه توافق ارتش یمن با قبائل آل کثیر و المحابیت در روز شنبه، نقشی مهم در آزادی شهرستان الغیل در غرب استان الجوف داشت (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 3099

به "تأکید صنعاء بر نقش قبائل یمن برای مقابله با ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید صنعاء بر نقش قبائل یمن برای مقابله با ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید