برپایی آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی لغو شد

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با تأکید بر لزوم حفظ سلامت مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا، گفت: جشنواره و آیین سنتی سمنوپزان که برپایی آن در اسفندماه جاری برنامه ریزی شده بود لغو شد.

برپایی آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی لغو شد

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه روز شنبه 17 اسفندماه 98 اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی هرچه بیشتر آیین، سنت ها و میراث معنوی مردم این خطه از کشور بود که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا، برپایی آن لغو شد.

یزدان پناه مطرح کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده، جشنواره و آیین سنتی سمنوپزان قرار بود 18 اسفندماه جاری در بجنورد برگزار گردد که در حال حاضر حفظ سلامت مردم در اولویت واقع شده است و بر این اساس، برپایی هرگونه مراسم، تجمع و آیین را لغو کردیم.

او اضافه کرد: همچنین تمام مهمانسراهای دولتی، مهمان پذیرها و مراکز اقامتی و بوم گردی تعطیل است و فقط در هر شهرستان یک واحد اقامتی، تحت نظارت و تمهیدات ویژه ای اقدام به پذیرش مسافر می نماید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در شرایط به وجود آمده، صنعت گردشگری و فعالان این بخش در تیررس آسیب قرارگرفته اند که همه ما باید یاری کنیم تا از این مقطع بحرانی بتوانیم عبور کنیم.

یزدان پناه با تأکید بر اینکه حفظ سلامت مردم و مقابله با بیماری کرونا در اولویت واقع شده است، گفت: تأسیسات گردشگری استان با رعایت اخلاق حرفه ای، دستور العمل ها و بخشنامه های ابلاغی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را اجرایی می نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 3177

به "برپایی آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید