ایندیپندنت: 2020 بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اظهار داشت به علت حملات ائتلاف متجاوز سعودی و اکنون همه گیری کرونا ، 2020 بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود.

ایندیپندنت: 2020 بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت هیراد،روزنامه انگلیسی ایندینپندنت گزارش داد که از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی در یمن،بیش از 680 حمله هوایی اجرا شده که بر اثر این حملات علاوه بر مناطق مسکونی یمن،زمین های کشاورزی در این کشور مورد هدف قرار گرفته اند که منجر به کشته و زخمی شدن 400 غیرنظامی شده و همچنین فراوریات محصولات کشاورزی نیز به طور کامل متوقف شده است.

این روزنامه انگلیسی نوشت که سال 2020 وخیم ترین سال از لحاظ قحطی برای یمنی ها در سایه تجاوزات ائتلاف سعودی به این کشور و بحران گسترش ویروس کرونا به شمار می رود.

بر اساس این گزارش بیش از نیمی از ساکنان یمن به یاری های غذایی که از خارج به این کشور ارسال می گردد،احتیاج دارند و بعد از شیوع اپیدمی ویروس کرونا در یمن،اوضاع نسبت به قبل بسیار وخیم تر شده است.

بر اساس گزارش های سازمان ملل متحد حدود دو میلیون و 400 هزار کودک یمنی تا انتها امسال میلادی به دلیل جنگ وکاهش بی سابقه یاری های بشردوستانه در پی شیوع کرونا در آستانه گرسنگی قرار خواهند گرفت.

مسئولان سازمان ملل برنامه های غذایی خود را در یمن و مواردی که سوء تغذیه بچه ها را درمان می نماید به دلیل کمبود بودجه تعطیل نموده اند.

این روزنامه تاکید نمود که گزارش های آژانس بین المللی مسئله سوء تغذیه در یمن را در سال میلادی جاری را با توجه به جنگ داخلی، حملات ائتلاف عربی، همه گیری کرونا و بروز سیلاب ها را اسفناک توصیف می نماید.

به همین دلیل سازمان اوکسفام تاکید نمود که تعداد زیادی از ملت یمن با توجه به شیوع اپیدمی کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

قیمت بالای مواد غذایی یکی از دلایل اصلی گرسنگی در یمن است. سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد به روزنامه ایندیپندنت گزارش داد که هزینه مواد غذایی مانند آرد از سال گذشته 40 درصد افزایش یافته که این امر به دلیل کاهش شدید مواد غذایی و یاری های بشردوستانه به یمن است.

روزنامه ایندیپندنت تأکید کرد که حملات ائتلاف سعودی ضد بخش کشاورزی یمن که نیمی از نیروی کار در کشور بر این بخش فعالیت دارند و 15 ٪ فراوری ناخالص داخلی این کشور را تامین می نماید،قحطی و گرسنگی این کشور را تشدید می نماید.

همچنین سازمان غذا و دارو و سازمان کشاورزی وابسته به سازمان ملل هفته گذشته اعلام کردند که فراوری غلات در یمن امسال به 365 هزار تن می رسد که این کمتر از نیمی از فراوریات این کشور قبل از جنگ است.

بر اساس گزارش های عمومی و محلی از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، حدود 4 میلیون نخل در این کشور از بین رفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 6223

به "ایندیپندنت: 2020 بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایندیپندنت: 2020 بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید