اعلام قیمت به روز مسکن ملی در تهران

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، یاسر لک معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار کرد: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحد های اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به 3 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل ها کاهشی یا افزایشی باشد. قیمت پایه در تابستان گذشته 2 میلیون و 719 هزار تومان بود که با ملاک قرار دادن آن هم اکنون 3 میلیون و700 هزار تومان شده است.

اعلام قیمت به روز مسکن ملی در تهران

هنوز به رقم 4.9 میلیون تومان نرسیده ایم

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: اینکه بعضا اعلام می گردد در حال حاضر قیمت مسکن ملی به 4 میلیون و 900 هزار تومان رسیده احتمالا بر این اساس عنوان می گردد که حدس می زنند از سه ماهه دوم سال گذشته که طبق اعلام سازمان برنامه بودجه معین شد تا سه ماهه دوم امسال شامل چهار ضریب افزایشی گردد و ممکن است به نرخ 4 میلیون و 900 هزار تومان برسد، اما هم اکنون به این رقم نرسیده ایم.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران تاکید نمود: فهرست بهای سال 1400 نسبت به فهرست بهای 1399 در چند بخش شامل ابنیه، تاسیسات، لوله و دیگر مصالح محاسبه می گردد که ممکن است حدود 79 درصد افزایش یافته باشد. قرارداد هایی که سال گذشته منعقد شده بر پایه مبلغ 2 میلیون و 719 هزار تومان در هر متر مربع است. اما اگر امسال قرارداد منعقد گردد بر اساس متری 4 میلیون و 900 هزار تومان خواهد بود.

لک درباره زمان اتمام واحد های اقدام ملی مسکن گفت: انشاءالله پروژه ها 18 ماه پس از زمان شروع به اتمام خواهد رسید. مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی بیفتد. عدم واریز آورده می تواند طرح ها را دچار مشکل کند. اما حداقل این است که با همین تعدادی که پول ریختند کار ها را ادامه می دهم. مثلا در یک پروژه 250 واحدی به پیمانکار می گوییم 100 واحد که متقاضیان آن ها پول واریز نموده اند را بساز و 150 واحد را فعلا دست نگه دار.

تا حد امکان با متقاضیانی که واریز وجه نداشته اند، مدارا می کنیم

لک با بیان اینکه طبق دستورالعمل، اجازه حذف متقاضیان بدحساب را داریم اضافه نمود: فعلا آقای اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ دستور داده اند که با مردم مدارا کنیم و تا جایی که می گردد مهلت بدهیم تا آورده اولیه را ورایز نمایند. سال گذشته هم کسانی را حذف کردیم که یک سال از زمان ثبت نام آن ها گذشته بود، اما اقدامی برای واریز وجه انجام نداده بودند.

نظر مهندس اسلامی این است که با وام بانکی پروژه ها را جلو ببریم و اگر واقعا مجبور شدیم اقدام به حذف افراد کنیم؛ بنابراین گزارش، تا کنون 46 هزار و 998 واحد اقدام ملی مسکن در شهر های جدید اطراف تهران شامل هشتگرد، پردیس، پرند و ایوانکی به مرحله اجرا رسیده که عمدتا به شکل مشارکتی و تفاهم نامه با دستگاه های دولتی پیش می رود.

در دیگر شهر ها نیز 4500 واحد در مرحله ساخت واقع شده است که در اسلامشهر 800 واحد، در پاکدشت 640 واحد، رباط کریم 750 واحد، شهریار 500 واحد، قرچک 400 واحد و نصیرشهر 1200 واحد شروع شده است. شهر های آبسرد، کیلان و فیروزکوه نیز به دلیل تقاضای پایین از پروژه اقدام ملی مسکن کنار گذاشته شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 11883

به "اعلام قیمت به روز مسکن ملی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام قیمت به روز مسکن ملی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید