ابراز نگرانی وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی از اقدامات هسته ای ایران

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، وزرای امور خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) در بیانیه ای مشترک از اقدامات هسته ای اخیر ایران ابراز نگرانی کردند.

ابراز نگرانی وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی از اقدامات هسته ای ایران

با ما سفر کنید و با ارزانترین تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزرای امور خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) پنج شنبه شب به وقت تهران در خاتمه نشست مجازی خود ضمن ابراز نگرانی از اقدامات هسته ای اخیر ایران تأکید کردند که هدف مشترکشان این است که ایران را به اجرای کامل تعهدات هسته ای خود بازگردانند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه و هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در بیانی بیانیه مشترک اظهار داشتند: سه کشور اروپایی و ایالات متحده [در نشست اخیر] مراتب نگرانی خود را از اقدامات اخیر ایران مبنی بر غنی سازی اورانیوم تا سطح 20 درصد و فراوری فلز اورانیوم ابراز داشتند. این فعالیت ها هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارد. فراوری فلز اورانیوم یک گام کلیدی در ساخت سلاح هسته ای است.

وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی در ادامه بیانیه خود افزودند: سه کشور اروپایی و ایالات متحده بر هدف مشترک بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات خود ذیل برجام تأکید کردند. وزیر بلینکن بار دیگر اظهار داشت که همان طور که رئیس جمهور بایدن گفته است، اگر ایران به اجرای کامل تعهدات خود ذیل برجام بازگردد، ایالات متحده نیز همین کار را خواهد نمود و آماده است که در راستای دستیابی به این هدف با ایران تعامل کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در این شرایط، سه کشور اروپایی و ایالات متحده از ایران می خواهند که از برداشتن گام های دیگر به ویژه در ارتباط با تعلیق پروتکل الحاقی و اعمال محدودیت بر فعالیت های راستی آزمایی آژانس در ایران اجتناب کند. سه کشور اروپایی و ایالات متحده تأکید می نمایند که محدود کردن دسترسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی ماهیت خطرناکی دارد و از ایران می خواهند که پیامدهای این اقدام خطرناک را در نظر بگیرد؛ به ویژه در زمانی که فرصت دیپلماسی دوباره فراهم شده است.

وزرای خارجه آمریکا و تروئیکای اروپایی در ادامه بیانیه خود اظهار داشتند: سه کشور اروپایی از چشم انداز بازگشت ایالات متحده و ایران به برجام استقبال کردند. سه کشور اروپایی و ایالات متحده بر عزم پایدار خود برای تقویت برجام در آینده و همکاری با طرف های منطقه ای و جامعه بین الملل برای پرداختن به نگرانی های امنیتی مرتبط با برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران تأکید کردند. سه کشور اروپایی و ایالات متحده متعهد هستند که برای دستیابی به این هدف با یکدیگر همکاری نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 10022

به "ابراز نگرانی وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی از اقدامات هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی از اقدامات هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید