آمریکا: هند شریک مهمی برای توسعه آینده افغانستان است

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، معاون وزیر خارجه آمریکا در آسیای مرکزی و جنوبی با مهم دانستن روابط نزدیک هند و دولت آینده افغانستان گفت که دهلی نو شریک مهم برای توسعه آینده این کشور است.

آمریکا: هند شریک مهمی برای توسعه آینده افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ساعت هیراد، آلیس ولز معاون وزیر خارجه آمریکا در آسیای مرکزی و جنوبی با تاکید بر اهمیت بازیگری هند در افغانستان اظهارداشت: ما معتقدیم که یک افغانستان سالم نیازمند روابط سالم با هند است.

وی در پاسخ به پرسشی نیز گفت: آمریکا و هند در رابطه با ارتباط مستقیم با طالبان اختلاف دارند اما در حالی که دولت ترامپ در پی یک توافق سیاسی و حضور طالبان به عنوان بخشی از ساختار سیاسی حاکم در افغانستان است، روابط این دولت با هند باید نزدیک باشد.

به گزارش اکونومیک تایمز، معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که هند شریک مهمی در توسعه آینده افغانستان خواهد بود.

ولز همچنین با اشاره به ادامه درگیری ها در افغانستان میزان خشونت ها را غیرقابل قبول خواند و شرح داد که مسئولیت طالبان است تا خشونت ها را بطور قابل توجهی کاهش دهد.

آمریکا در حالی خواستار ارتباط مستقیم دهلی نو با طالبان است که اخیراً نشریه هندی پرینت نوشت: آمریکا دهلی نو را برای مذاکره با طالبان تحت فشار قرار داده است اما هند تنها در صورتی حاضر به مذاکره مستقیم با این گروه می شود که طالبان نظام دموکراتیک افغانستان را بپذیرد و دولت منتخب در افغانستان را نیز به رسمیت بشناسد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 4685

به "آمریکا: هند شریک مهمی برای توسعه آینده افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: هند شریک مهمی برای توسعه آینده افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید