آفتاب یزد: بعید است مردم کمترین توجهی به نامزدی جهانگیری داشته باشند

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، روزنامه حامی عارف با لحنی معترضانه نوشت: چرا بعضی اصلاح طلبان اصرار دارند رویداد 92 را تکرار نمایند؟

آفتاب یزد: بعید است مردم کمترین توجهی به نامزدی جهانگیری داشته باشند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ساعت هیراد، آفتاب یزد در این باره نوشت: حدود 10 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 باقی مانده و از همین حالا رقابت در طیف های مختلف سیاسی قابل مشاهده است. جریان اصولگرایی به واسطه عملکرد دولت روحانی که به پای اصلاح طلبان نوشته شده، خود را پیروز 1400 می داند.

بحث در اردوگاه اصلاح طلبی این است که آیا می توان کاندیدایی تمام اصلاح طلب معرفی کرد که از سد فیلتر ها عبور کند یا احتیاج است بار دیگر با یک کاندیدای غیراصلاح طلب وارد شد. در این زمینه بعضی معتقد هستند چهره هایی، چون رئیس سابق مجلس می تواند برای اصلاح طلبان کارساز باشد! با این حال قاطبه جریان اصلاحات با اینکه یکبار دیگر اصلاح طلبان از فردی غیر از اصلاح طلب حمایت نمایند مخالف است.

در میان چهره های اصلاح طلبی که هم شانس بسیار بالایی برای دریافت تایید صلاحیت دارند وهم میان اصلاح طلبان اجماع ایجاد نمایند بدون تردید نام محمدرضا عارف حائز اهمیت است. او در سال 92 نیز کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بود، اما بنا به مصلحت هایی و همچنین ایجاد وحدت بین گروه های اصلاح طلب که زمینه ساز پیروزی در انتخابات های 92، 94 و 96 شد کناره گیری کرد. با این حال وقتی ائتلاف با اصولگرایان پروژه ای شکست خورده است عجیب است بعضی جریان ها و به ویژه کارگزاران بار دیگر تمایل به پیمودن چنین مسیری دارند.

عارف، اما می تواند در واقع راه چاره معادله باشد. او هم اصلاح طلب است و هم تایید شورای نگهبان را به احتمال زیاد دارد. از سوی دیگر در انتخابات 94 نیز توانست به عنوان سرلیست اصلاح طلبان از تهران رای اول را کسب کند.

موضوع مهم این است که اگر به فرض او بتواند رئیس جمهور گردد مانند روحانی این نگرانی وجود ندارد که سمت سایر جناح ها غش کند چرا که از چهره های قدیمی اصلاح طلب شناخته می گردد و به اصطلاح شناسنامه دار است. به نظر می رسد اصلاح طلبان باید از سال 92 درس بگیرند و این بار با هوشیاری بیشتری نسبت به انتخابات 1400 برنامه ریزی داشته باشند.

گزینه های اصلاح طلب فعلی همچون جهانگیری اگرچه گزینه خوبی هستند، اما به دلیل نقش آن ها در دولت فعلی روحانی بعید است مردم کمترین توجهی را نسبت به آنان داشته باشند.

استدلال آخر روزنامه آفتاب یزد در حالی است که عارف به عنوان رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم، کارنامه بسیار ضعیفی برجای گذاشت و عملاً فراکسیون را تبدیل به فراکسیون وکیل الدوله ها کرد. او در عین حال آخرین بار به نشانه اعتراض از ریاست شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان هم استعفا کرد.

جالب این که عملکرد فراکسیون امید موجب شد نامزد های اصلاح طلب در انتخابات مجلس یازدهم با رویگردانی کامل مردم روبرو شوند چنان که مجید انصاری نفر اول اصلاح طلبان، توانست فقط 67 هزار رأی واحد در تهران کسب کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 6894

به "آفتاب یزد: بعید است مردم کمترین توجهی به نامزدی جهانگیری داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آفتاب یزد: بعید است مردم کمترین توجهی به نامزدی جهانگیری داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید