آخرین شرایط پول های گم شده در فدراسیون، تشکیل پرونده برای فوتبال

به گزارش وبلاگ ساعت هیراد، باوجود گذشت بیش از 6 ماه از محکومیت و محرومیت علی کفاشیان و عباس ترابیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال و رئیس سابق کمیته بازاریابی فدراسیون، هنوز پرونده دادخواهی این دو به نتیجه نرسیده است.

آخرین شرایط پول های گم شده در فدراسیون، تشکیل پرونده برای فوتبال

کفاشیان و ترابیان در پرونده معروف به ناپدید شدن حدود 316 هزار دلار از شرکت ام.پی.سیلوا که مربوط به حق پخش بازی های تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل بود، از سوی کمیته اخلاق هر کدام به مدت 5 سال محروم شدند ولی در اولین فرصت به کمیته استیناف شکایت کردند تا این رأی مورد بازنگری قرار بگیرد. کمیته استیناف هم تا به امروز پیروز نشده تحقیقاتش را به خاطر بعضی از مسائل کامل کند.

وبلاگ ساعت هیراد برای پیگیری آخرین شرایط این پرونده و همچنین درخواست دادخواهی سیدرضا افتخاری مدیرعامل سابق استقلال با علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف مصاحبهیی انجام داده است.

صالحی با بیان اینکه طرح ادعای هک شدن ایمیل از سوی ترابیان با واقعیت همخوانی ندارد، به پرونده ای اشاره کرد که پیش از این در سازمان بازرسی تشکیل شده بود. وی همچنین در خصوص پرونده افتخاری منتظر پاسخ بازپرس دادسرای عمومی است که می تواند در رأی کمیته استیناف هم تأثیرگذار باشد.

مشروح این مصاحبه در ادامه می آید:

* وبلاگ ساعت هیراد - آیا کمیته استیناف در پرونده دادخواهی علی کفاشیان و عباس ترابیان به نتیجه قطعی رسیده است؟

- علیرضا صالحی: فعلاً که خبر جدیدی نیست ولی سعی می کنیم با همین شرایطی که داریم به یک جمع بندی بین اعضای کمیته استیناف برسیم.

* آیا تحقیقات کمیته استیناف در این ارتباط تمام شده است؟

- تحقیقات هنوز تمام نشده است. دریافت استعلام های خارج از کشور یک مقدار سخت است. جواب ها را برایمان نفرستادند و یک مقدار گرفتار آن شدیم. چند روز پیش در کمیته استیناف راجع به بعضی پرونده های دیگر جلسه داشتیم که در این ارتباط هم مصاحبه کردیم. بلکه بتوانیم با این شرایط موجود رأی را صادر کنیم. یک پرونده هم در بازرسی کل کشور تشکیل شده بود و باید دید به چه نتیجه ای می رسد.

* علی کفاشیان در آخرین مصاحبهی خود تاکید کرده بود که این شرکت وجود خارجی ندارد. آیا این ادعا صحت دارد؟

- می گویند آن شرکت وجود خارجی ندارد. در حالی که وجود خارجی داشته است و پول پرداخت شده و بانک هم همین را می گوید که یک شرکت و حسابی بوده است. اینکه آن زمان پیگیری نشده یک مقدار ابهامات را بیشتر کرده است.

* آیا پیروز شده اید این شرکت را پیدا کنید؟

- خیر الان شرکتی را پیدا نمی کنیم و جوابی نمی دهند. فدراسیون مرجعی است که خیلی به آن پاسخگو نیستند.

* آیا از طریق ایمیل سعی کردید با این شرکت تماس بگیرید یا کننده ای را به خارج از ایران فرستادید؟

- فقط از طریق ایمیل.

* با این حساب فکر می کنید رأی پرونده چه زمانی صادر شود؟

- از این استعلام ها به نتیجه ای نمی رسیم. فکر می کنم ظرف یک ماه آینده پرونده را جمع و جور کنیم.

* عباس ترابیان مدعی شده بود که ایمیلش هک شده است و ماجرای ناپدید شدن پول را به این موضوع ارتباط داده بود.

- این فقط ادعای ایشان بود.

* یعنی کمیته استیناف این ادعا را رد کرده است؟

- این صرفاً ادعا است. کمیته اخلاق ادعای هک شدن ایمیل را نپذیرفته و ایشان را محکوم کرده بود. در کمیته استیناف هم ادعای هک شدن ایمیل و یا بحث فتوشاپ را مطرح کردند که در تعارض با واقعیت است و همخوانی ندارد. به هر حال این ادعا است و یکسری اسناد ارائه می کنند که باید با این اسناد بررسی شود.

* پرونده دادخواهی سیدرضا افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه استقلال به کجا رسید؟

- در آن پرونده سه نفر مطرح بودند. صادق ورمزیار رئیس آکادمی استقلال، سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه و یک نفر در کمیته فوتسال. هر سه نفر اعتراض کردند. یک گزارش از کمیته اخلاق به لحاظ جعلی بودن امضا برای بازپرس فرستادند. بازپرس هم کارشناس خط و امضا فرستاد. نظر کارشناس را هم برای ما آوردند ولی منتظریم ببینیم بازپرس چه تصمیمی می گیرد چون اگر آنجا تبرئه یا قرار منع تعقیب صادر کند، در تصمیم ما مؤثر است. در واقع منتظر پاسخ بازپرس دادسرای عمومی هستیم.

* جرم شخصی که در کمیته فوتسال محکوم شده بود، دقیقاً چه بود؟

- یک کارمند کمیته فوتسال به لحاظ سهل انگاری از سوی کمیته اخلاق محکوم شده بود و باید مراقبت می کرد. قراردادهایی که امضا می شد، برای کمیته فوتسال می آوردند تا آنجا ثبت کنند. گفتند چرا دقت نکردی که امضاها مطابقت دارد یا خیر. این فرد از باب وظیفه کاری خودش محرومیت 6 ماهه تعلیقی بود که او هم اعتراض زده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buyclockhirad.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2341

به "آخرین شرایط پول های گم شده در فدراسیون، تشکیل پرونده برای فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پول های گم شده در فدراسیون، تشکیل پرونده برای فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید